HTML

Komplett tanácsadás ekcémás gyerekek szüleinek

Célom az ekcémás megbetegedések okainak feltárása, a lehetséges gyógymódok ismertetése. Sokan szembesülnek azzal a problémával, hogy hiába adnak gyermekiknek különféle gyógyszereket, sajnos a betegség leküzdése nem olyan egyszerű. A témát természetgyógyászati szempontból közelítjük meg, mert nagyon fontos a szervezet regenerálása, káros anyagok használata nélkül. Tudnunk kell, hogy mi magunk mit tehetünk gyermekünk egészségének helyreállítása érdekében, mert csak így számíthatunk a biztos gyógyulásra.

Linkblog

Antihisztaminok és a szteroidok hatásai, mellékhatásai

2010.03.16. 22:00 O. Hajni

Alkalmazzunk-e antihisztamin tartalmú készítményeket az allergia, ekcéma enyhítésére?


 
Mindenféle tünet a test segélykiáltása. A szervezet beindítja öngyógyító és védekező képességét, hogy megszűntesse a problémát. Tehát, ha szervezetünkbe allergén anyag kerül, akkor hisztamin szabadul fel, és ez okozza a kínzó tüneteket.
 
Az orvosok ezért antihisztamin tartalmú gyógyszereket írnak fel, így könnyebben el tudjuk viselni a betegséget, hiszen meggátoljuk a hisztamin termelődését, ezáltal mérséklődnek a tünetek. Ezzel csak az a gond, hogy attól még a probléma fennáll, nem nyújtanak oki megoldást.
 
Ugye azt gondoljuk, ha nincsenek tünetek, akkor betegség sincs, de azért ez nem egészen így van.
 
Az antihisztaminok szedése, akkor célszerű, ha erősek a tünetek. Szerencsére nem károsítja a szervezetet a szteroidokkal ellenkezőleg.
 
 
A szteroidok mellékhatásai, hatásai:
 
Ezek a hormontartalmú készítmények az ekcéma, allergia kezelésénél gyulladáscsökkentőként hatnak, csökkentik a vérértágulatot, a vizenyőket és a hisztamin termelődését, viszont a fertőzésekre való fogékonyságot fokozzák.
 
Emelik a vércukorszintet, fokozzák a fehérjebontást és a kalciumürítést a vesében, gátolják a kalcium beépülését a csontokba. Fokozzák a gyomorfekély kialakulásának esélyét és depressziót okozhat.
 
Gyermekkorban gátolja a növekedést, elvékonyítja a bőrt, szőrösödést okoz és károsítja a mellékveséket.
 
Szóval a szteroidos kenőcsöknek, készítményeknek komoly melléhatásaik vannak, ezért jól meg kell gondolnunk, hogy alkalmazzuk-e őket. Életveszélyes allergiás tünetek kezelésénél viszont életmentő lehet. A fel nem szívódó változata a szervezetre általános hatást nem fejt ki, bár én ilyennel nem találkoztam még.
 
A szteroidok csak akkor károsak, ha huzamosabb ideig alkalmazzák őket, pár napos használat csekély mellékhatással jár.
 
Mérlegeljük tehát, hogy a várható eredmény mennyire arányos a mellékhatásokkal. Semmiképpen ne használjuk sokáig szteroidokat, sőt mondhatnám, hogy egyáltalán ne. Kivéve a súlyos eseteket.

 

Szólj hozzá!

Címkék: antihisztamin szteroidok szteroidok mellékhatásai

A bejegyzés trackback címe:

https://ekcemastop.blog.hu/api/trackback/id/tr291839892

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása